Kripto Para Hukuku

KRİPTO PARA HUKUKU

AF Hukuk Bürosu, halk arasında "Bitcoin" adıyla sıklıkla duyduğumuz ve sayıları hızlıca artan kripto para ve token türlerini ve arkasındaki temel teknoloji olan "blockchain" yapısının hukuk dünyasındaki yansımalarını yakından takip etmektedir. Bu alanda güncel ve doğru bilgiyi saptayan ve müvekkillerine aktif olarak danışmanlık hizmeti vermekte olan sayılı bürolardan biridir.

AF Hukuk, öncelikle kripto para borsalarını işletenlere, soğuk ve sıcak cüzdan (cold/hot wallet) hizmet sağlayıcılarına ve kripto para "döviz bürolarına" kuruluş safhalarına ilişkin gerekli danışmanlığın ve altyapının oluşturulması da dahil olmak üzere pek çok hizmet sunmaktadır.

Bununla birlikte ülkemizde uygulama yaygınlığı halen kısıtlı olan para/token halka arzlarının, yani evrensel deyimi ile ICO’ların (initial coin offering) yapılabilmesi için hukuki yapılanma desteğini veren öncü çalışma gruplarından biridir. Bu alandaki pratik, şirket ve oluşumların whitepaperlarının hazırlanması aşamasındaki danışmanlığı da kapsamaktadır.

AF Hukuk ayrıca blockchain teknolojisinin kullanıldığı, akıllı ve güvenli sözleşmelerin temel teşkil ettiği farklı sektörlerdeki müvekkillerine de gerekli hukuki altyapının oluşturulması konusunda destek vermektedir.

Süreklilik ve disiplin arz eden çalışmalarımız ile müvekkillerimizi olası sorunlarında hazırlıksız bırakmamak adına gelişmekte olan kripto para hukuku kapsamında etkili ve hızlı çözümler için bu alanda yeni perspektifler getirip çalışmalarımıza devam etmekteyiz.