Sigorta Hukuku

SİGORTA HUKUKU

Sigorta ilişkisi ve sigortacılık ile ilgilenen tüm işletmelerin çalışma ve faaliyetlerini düzenleyen hukuk kurallarının tümüne ve tüm bu kuralları belirli bir sistem içerisinde inceleyerek sunan hukuk dalı Sigorta Hukuku olarak adlandırılır. AF Hukuk Bürosu olarak Sigorta Hukuku konusunda gerekli ayrımların yapılması ve kurallar çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülebilmesi için danışmanlık hizmeti de sunmaktayız.

Ülkemizde sigortacılık sektöründe hızlı bir yükseliş ve gelişimin gözlemlenmesiyle birlikte sigorta uygulamaları sonrasında hukuki uyuşmazlıklar da hızlı bir artış yaşanmaktadır. Sigortacılık uygulamalarında rizikonun gerçekleşmiş olup olmadığı, durumun yapılan sigorta kapsamında yer alıp almadığı, kusur derecesi ve tüm bu durumların sözleşmeye olan etkisi, ödemenin kusurlu kişiye rücu edilmesi gibi birçok husus hukuki anlaşmazlıkları doğurabilmektedir.

AF Hukuk, sigorta hukuku kapsamında profesyonel bir iş anlayışı ile genel danışmanlık hizmeti vermektedir. Kaza, zarar, sorumluluk, taşıma, kredi ve finansal risklerin yanı sıra sağlık, emeklilik ve hayat sigortası gibi alanlarda hizmet sağlayan sigorta şirketleri başta olmak üzere birçok kuruma sigortalı ve diğer poliçe lehtarları konusunda yasal takip ile ilgili durumlar ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sunduğumuz hizmetlerden bazıları;
1. Tarımsal Sigortalar
2. Makine Sigortaları
3. Kaza Sigortaları
4. Yangın Sigortaları
5. Araç Sigortaları
6. Nakliye (Taşımacılık) Sigortaları
Başta olmak üzere Sigorta Hukuku kapsamına giren tüm alanlarda hizmet vermekteyiz.